اطلاعات تماس

اولین بانوی فضانورد اماراتی
2021 / 04 / 25

اولین بانوی فضانورد اماراتی

نخستین فضانورد زن اماراتی توسط حاکم دبی، شیخ محمد بن راشد، معرفی شد. نورا المطروشی، اولین گروه زن فضانورد، با همکاری محمد الملا همراه شد و دومین گروه فضانوردان اماراتی را برای برنامه فضانوردی امارات تشکیل کردند.

داماک پرشین شما را به دریافت اطلاعات درمورد ” اولین بانوی فضانورد اماراتی ” دعوت می کند. برای دریافت اطلاعات بیش تر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نورا المطروشی، در سن 18 سالگی اش نفر اول المپیاد ملی ریاضیات امارات شده بود. او هم اکنون 28 ساله است و از دانشگاه امارات، دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک می باشد. وی همچنین دارای مهندسی “شرکت ملی نو آوری نفت” و پنج سال تجربه کاری در این شرکت می باشد و نورا عضو جامعه مهندسان مکانیک آمریکا است و سه سال نائب رئیس شورای جوانان ” شرکت ملی نوآوری نفت امارات” بوده است.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

محمد الملا، 33 ساله نیز کارنامه پر باری دارد. او دارای دو مدرک لیسانس در رشته های حقوق و لیسانس اقتصاد و همچنین مدرک کارشناسی ارشد، از ” دانشکده مدیریت دولتی محمد بن راشد ” دارای مدیریت اجرایی عمومی است. البته نا گفته نماند که محمد الملا، گواهینامه خلبانی تجاری دارد و از سازمان هوا پیمایی استرالیا، دارای مدرک خلبانی می باشد.

او خلبان و رئیس گروه آموزش مرکز هوایی پلیس دبی است. با سابقه کاری 15 سال و بیش از 1500 ساعت پرواز عملیاتی در پلیس دبی می باشد.

محمد الملا، در سن 19 سالگی، جوان ترین خلبان پلیس دبی و در سن 28 سالگی، جوان ترین مربی خلبانی پلیس دبی، می باشد و مدال شجاعت و جسارت را از حاکم دبی ( اعلی حضرت شیخ محمدبن راشد ) دریافت کرده است. در دومین برنامه اعزام فضانورد امارات، 5 زن و 9 مرد برای قرار گرفتن در این برنامه با هم رقابت می کنند.

برای شرکت در برنامه فضایی امارات 4300 نفر متقاضی داشته است، که از بین این 4300 نفر 1400 نفر آن، خانم بودند که 250 نفر بیش تر از متقاضیان سال 2018 بود.

هم اکنون این دو نفر برای ملحق شدن به گروه در حال رشد فضانوردان اماراتی شامل هزاع المنصوری و دکتر سلطان نیادی است و انتخاب شده اند. حاکم دبی شیخ محمد راشد آل مکتوم در ویدئویی گفت: « قول می دهم زنان و مردان اماراتی برای شرکت در این برنامه صفی طولانی تشکیل بدهند. » در نیروی کار مرکز فضانوردی محمد بن راشد، 42 درصد آن را زنان اماراتی تشکیل دادند.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک را (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.