اطلاعات تماس

موارد های غیر منتظره در دبی
2021 / 06 / 03

موارد های غیر منتظره در دبی

در مقالات قبل درمورد کشور امارات و شهر دبی مطالبی ارائه دادیم و راجع به دبی صحبت کردیم. شاید با خودتان بگویید که صد در صد دیگه دبی رو میشناسید و با همه مکان ها و ویژگی های آن آشنا هستید اما نه این طور نیست. می‌ خواهیم در این مقاله شما را با موارد های غیر منتظره در دبی آشنا کنیم، برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ماشین‌های پلیس در این شهر سرعت بسیار زیادی دارند


با وجود این همه ماشین های مدل بالا و لوکسی که در خیابان ها وجود دارد مشخص است که پلیس های دبی نمی‌توانند با ماشین های معمولی به دنبال مجرمان بروند. به همین دلیل، پلیس های دبی سوار ماشین های فراری، لامبورگینی و بنتلی می شود و همچنین در سال ۲۰۱۳ اتومبیل مک لارن و در سال ۲۰۱۴ بوگاتی ویرون و هم، به خودروهای خود اضافه کردند. اتومبیل لامبورگینی می تواند در کمتر از ۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۶۰ برساند به دلیل اینکه موتورهای ماشین ها بسیار قوی است به قدری که بالاترین سرعت آن ۲۷۰ مایل در ساعت است.

اگر شما به دبی سفر کنید در مدتی که در آن شهر هستید ممکن است فقط یک اماراتی ببینید


مردم دبی معمولا در مکان های گردشگری و مهم زیاد آفتابی نمی شوند برای اینکه بخواهید با مردم اصیل دبی صحبت کنید، می توانید در سواحل آنجا آنها را ببینید و صحبت کنید. اغلب گردشگران در طول تعطیلات فقط یک اماراتی می‌بینند و آن هم کسی نیست جز فردی که بر روی پاسپورت آنها داخل فرودگاه مهر میزند.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

تعداد مردان در دبی بیش از زنان است.


از بین دو و نیم میلیون جمعیت دبی ۱.۷ میلیون یعنی ۷۰ درصد مرد هستند. طبق بررسی و شمارش های انجام شده فقط ۳۰ درصد جمعیت این شهر را زنان تشکیل می‌دهند. دلیل اصلی جمعیت زیاد مردان این است که بیشتر مردان مهاجران خارجی هستند که به شهر دبی آمده‌اند و بدون خانواده به این شهر سفر کردند. حدود ۵۸ درصد جمعیت این شهر بین ۲۵ تا ۴۴ سال است و اکثریت مردم بین سن ۲۵ تا ۴۴ سال می باشند و حدود ۱۵ درصد جمعیت آنان بالای ۴۵ سال هستند.


شهر دبی با غواصی مروارید ساخته شده است


هزینه های این شهر قبل از اینکه صنعت گردشگری دبی فعال شود با نفت تامین میشد. اما قبل از نفت، ماهی گیری، مزرعه داری و غواصی مروارید کارهای اصلی مردم این شهر، بود. ۳۰۰ قایق مخصوص در خور دبی برای غواصی مروارید وجود داشت که بر روی آنان بیش از ۷۰۰۰ ملوان کار می‌کردند.


از دستگاه فروش خودکار می توانید چیزهای زیادی بخرید


درون ماشین خودکار یک کامپیوتر وجود دارد که هر ۱۰ دقیقه قیمت ها را با نوسانات بازار موازی می کند و از دستگاه فروش خودپرداز می‌توانید لپتاپ، تبلت و دوربین یا حتی موبایل را هم خریداری کنید.

هتل گرند اکسلسیور دیره دبی

10 هتل برتر دبی

تور مجازی دبی