اطلاعات تماس

ویزا و گذرنامه
2021 / 09 / 01

ویزا و گذرنامه

یکی از واژه های پرکاربرد در سفر عبارتند از “گذرنامه” و “ویزا” برای سفر به خارج از کشور خود، گذرنامه یک سند ضروری است. هر سال، هر کشوری گذرنامه خود را بر اساس قدرت خود رتبه بندی می کند. اساساً، برای سفر به گذرنامه خاص به چند کشور نیاز به اخذ ویزا دارید.

گذرنامه یک سند قانونی است که توسط دولت های سراسر جهان برای تأیید هویت و تابعیت صادر می شود. منظور این است که هنگام بازدید از کشور دیگری که تحت کنترل کشور شما نیست ، هویت خود را تأیید کنید. گذرنامه شامل عکس شما و چندین صفحه خالی برای اسناد رسمی هنگام ورود به کشور دیگر است. از سوی دیگر ، ویزا یک سند رسمی است که توسط کشوری ارائه می شود که به شما اجازه می دهد تا برای مدت معینی وارد کشور شوید. بسته به مدت اقامت و هدف از سفر ، ویزا متفاوت است. بسته به کشور ، می توانند اسناد کاغذی یا فقط مهر گذرنامه شما باشند.

برای اطلاعات بیشتر با داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک همراه باشید.

چه زمانی از آنها استفاده کنیم

هنگامی که به خارج از ایالات متحده و مناطق آن سفر می کنید ، باید گذرنامه خود را برای ورود به یک کشور دیگر ارائه دهید. در ایالات متحده، گذرنامه شما قبل از انجام هر پرواز بین المللی بررسی می شود. همچنین باید هنگام ورود به یک کشور خارجی ، چه در فرودگاه و چه در گذرگاه مرزی زمینی ، آن را به یک مقام مهاجرت نشان دهید. همچنین باید در برخی از کشورها، اما نه در همه کشورها، ویزای رسمی را اعم از مهر یا سند نشان دهید. بسیاری از کشورها، از جمله اکثریت اروپای غربی و کارائیب، کانادا و مکزیک به شهروندان ایالات متحده نیازی ندارند که ویزای خود را برای مدت زمان محدود، اغلب سه ماه یا کمتر، داشته باشند. در این حالت، گذرنامه شما معمولاً با تاریخ وارد شده یا تاریخ خروج از طرف مقام مهاجرت مشخص می شود.

آنچه شما باید انجام بدید

برای اخذ گذرنامه ایالات متحده ، باید برنامه ارائه شده توسط وزارت امور خارجه را به صورت آنلاین چاپ و پر کنید. شما همچنین باید مدرک هویت ، مانند گواهینامه رانندگی ، مدرک شهروندی ، مانند گواهی تولد یا تابعیت، از چهره خود و هزینه درخواست را ارائه دهید. شرایط ویزا بسته به کشور و هدف از سفر شما بسیار متفاوت است. حداقل ، برای ویزای توریستی به اکثر کشورها ، باید درخواست ویزا را پر کنید ، گذرنامه معتبر، کپی برنامه سفر خود و هزینه ویزا را ارائه دهید. بسته به کشور ، ممکن است مجبور شوید قبل از سفر به سفارت آن در واشنگتن دی سی یا نزدیکترین کنسولگری آنها برای ویزا درخواست دهید. دیگران به شما اجازه می دهند قبل از گذراندن مهاجرت و گمرک ، هنگام ورود به بندر، ویزا خریداری کنید.

چگونه درخواست شود

اگر برای اولین گذرنامه خود درخواست می کنید، باید مدارک درخواست خود را در یک مرکز مجاز برای پذیرش گذرنامه، مانند نزدیکترین اداره پست ارسال کنید. علاوه بر هزینه گذرنامه، باید هزینه پردازش را نیز به تسهیلات پذیرش بپردازید. تقریباً چهار تا شش هفته طول می کشد تا پاسپورت خود را از طریق پست دریافت کنید. اگر در عرض دو هفته به گذرنامه خود نیاز دارید، می توانید از نزدیکترین آژانس گذرنامه منطقه ای درخواست کرده و هزینه اضافی بپردازید. اگر باید از قبل ویزا بگیرید، روند درخواست بر اساس کشور متفاوت است. بیشتر سفارتخانه ها و کنسولگری ها اطلاعات دقیق در مورد مراحل ویزای خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند. برخی به شما اجازه می دهند اسناد خود را ارسال کنید، برخی دیگر از شما می خواهند شخصاً ارسال کنید. در صورت تأیید ویزا، گذرنامه شما با مهر یا سند ویزای ضمیمه به شما بازگردانده می شود. برای اطمینان از اینکه مدارک خود را به موقع دریافت می کنید، قبل از سفر برنامه ریزی کنید.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، باما در ارتباط باشید.

داماک بزرگ ترین، برند ترین شرکت ساختمانی سازه در جهان است.

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک