اطلاعات تماس

حسین سجوانی کیست
2021 / 11 / 08

حسین سجوانی کیست

بنیان گذار و کارآفرین شرکت داماک گروپ، توسعه  دهنده در زمینه املاک و مستغلات

حسین سجوانی یکی از شیعیان اهل شهر شارجه است که طی مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۸ گفته بود در نمازجمعه ‌های هفتگی شارجه در مسجد الزهرا شرکت می‌کند. اعتقادات مذهبی او در دوران جوانی و میانسالی باعث شد فرزندان خود را «مهدی»، «حسین» و «ابوالفضل» نام نهاد و حتی عکسی از همسر وی در فضای مجازی نباشد؛ اما طی سال‌های اخیر تصاویر او در کنار شرکای تجاری غربی و به ویژه خانواده ترامپ باعث شده کمتر کسی در مورد گرایشات مذهبی گذشته وی صحبت کند. او در مصاحبه با الجزیره در مورد گرایشات مذهبی‌اش گفت: «این امور به رابطه من با خدا برمی‌گردد و من اطمینان دارم او اسرع الحاسبین بوده و در عین عدالت، رحیم و غفار است؛ لذا دلیلی ندارد که در مورد اعتقادات مذهبی خود در رسانه‌ها صحبت کنیم!»

سجوانی از ۱۲ سالگی کسب و کار را آغاز کرد؛‌ اما ثروت‌ اندوزی گسترده وی از سال ۱۹۸۲ همزمان با رشد اقتصادی امارات آغاز شد. او در سال ۱۹۸۲ بعنوان مدیر حقوقی، قراردادهای شرکت نفت ملی ابوظبی را تنظیم کرده و اندکی بعد شرکت درایه را برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی و نفتی در ابوظبی، دبی و شارجه تأسیس کرد. او در سال ۱۹۹۲ شرکت مالی «دیکو» را تأسیس کرد که از بزرگ‌ ترین صندوق‌های مالی در بورس‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس بوده است و از این راه توانست سرمایه هنگفتی را به دست آورد. او در همین سال شرکت عمرانی «داماک» را تأسیس کرد که به سرعت به یکی از بزرگ‌ ترین شرکت‌ های ساختمان ‌سازی و عمرانی امارات تبدیل شد. مجله فوربس ثروت وی را در سال ۲۰۱۸ حدود ۴.۱ میلیارد دلار تخمین زد و او را هفتمین و ثروتمندترین فرد امارات خواند.

او از گذشته در پروژه‌های داماک با ترامپ شریک بوده و گفته می‌شود اکنون در پی آن است تا دامنه امپراطوری تجاری خود را تا لندن گسترش دهد. همزمان خبرنگارهای امارات نیز وی را «دونالد امارات» یا «نماینده ترامپ در امارات» می‌خوانند! گفته می‌شود در مالت و کرواسی نیز ویلاهای ساخت شرکت داماک با برند ترامپ به فروش می‌رسد!

حسین علی سجوانی یک میلیاردر اماراتی است که از گذشته با ترامپ روابط اقتصادی داشته و از دوستان صمیمی وی محسوب می شود. برخی رسانه‌ها وی را ایرانی الأصل معرفی کرده‌اند اما وی این مسئله را رد کرده و گفت که مادربزرگ وی عراقی است و پدر وی همچنان در بغداد زندگی می‌کند.

ثروتمندترین ساکنان دبی چه کسانی هستند؟

امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه است که شهر دبی در آن به خاطر هزینه‌های بالای زندگی‌اش معروف است.

شهر زیبای دبی بعنوان گران ‌ترین شهر خاورمیانه و یکی از گران ‌ترین شهرهای جهان میزبان ثروتمندان زیادی از سراسر جهان است. طبق اعلام موسسه “ولث ایکس” در حال حاضر ۳۰ نفر با ثروت ۱ میلیارد دلار یا بیشتر در این شهر که بزرگ ‌ترین و پرجمعیت ترین شهر امارات شناخته می‌شود، ساکن هستند.

براساس مقاله‌های مشابه در ادامه با ثروتمندترین ساکنان شهر دبی آشنا می‌شوید:

۱-عبدالله بن احمد بن قریر

این فرد با ۵.۹ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد دبی و نفر ۲۹۶ حاضر در فهرست ثروتمندان فوربس است. او در سال ۱۹۶۷ بانک مشرق را تاسیس کرد که یکی از بزرگ‌‌ترین بانک‌های امارات به شمار می‌رود. خانواده القریر همچنین دارای بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماکارونی خاورمیانه و از تامین کنندگان مالی پروژه ساخت مترو دبی و برج خلیفه، بزرگ‌ترین برج جهان بوده‌اند.

او در سال ۲۰۱۵ یک سوم درآمد خود را صرف امور خیریه و تامین هزینه تحصیل ۱۵هزار دانشجوی بی‌‎بضاعت اماراتی کرد. برادر وی نیز با ۱.۹ میلیارد دلار ثروت از ثروتمندان مشهور این شهر است.

۲- ماجد الفوتیم

او دارای یک هولدینگ بزرگ متمرکز برای سرگرمی است که چندین فروشگاه بزرگ در امارات را نیز در اختیار دارد. وی علاوه بر دبی در شهر قاهره مصر نیز سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام داده است و ۴.۸ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد.

۳- حسین سجوانی

مالک هولدینگ “داماک ” که در زمینه املاک و مستغلات لوکس فعالیت می‌کند. وی در حال حاضر ۴.۱ میلیارد دلار ثروت دارد و روابط نزدیکی با سرمایه‌گذاران آمریکایی دارد و حتی تجربه همکاری با شرکت‌های تجاری دونالد ترامپ را نیز دارد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی ازطریق داماک گروپ در ارتباط باشید.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک