اطلاعات تماس

پارک زعبیل دبی
2021 / 04 / 18

پارک زعبیل دبی

پارک زعبیل یک فضای سرسبز و مبتنی بر فناوری می باشد، که دارای منطقه چشمگیر به اندازه ۴۵ زمین فوتبال است. پارک زعبیل دبی در قسمت شرقی دبی در منطقه زعبیل دبی قرار دارد، از شمال به مسیر شیخ راشد و از شمال غربی به مسیر شیخ خلیفه بن زاید منتهی شده و از جنوب خیابان شیخ زاید را قطع می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

این پارک به سه منطقه تقسیم می شود: منطقه جایگزین انرژی، منطقه ارتباطات و منطقه فنی. از جاذبه های پارک زعبیل می توان به محوطه سازی طبیعی، یک دریاچه قاب مشهور جهان، ( Dubai Frame) آمفی تئاتر، یک مرکز سرگرمی کودکان و مسیرهای پیاده روی اشاره کرد.

پارک زعبیل به دلیل فشار و شلوغی شهر از تور ارزان دبی دور است. این پارک برای کسانی که به طبیعت، علاقه دارند و به تناسب اندام اهمیت میدهند، پارک مناسبی برای گذراندن یک روز است. در محوطه سازی این پارک هزاران درخت از ۱۴ گونه مختلف قرار دارد که در کنار خانواده ها و دوستان خود میتوانید به این مکان تفریحی سفر کنید. و همچنین می توانید در این پارک، دوچرخه سواری، گلف، اسکیت برد، بازی کنید و یک روز فراموش نشدنی را برای خودتان به یاد بگذارید.

پارک زعبیل با فاصله زیادی بین مرکز تجارت جهانی دبی و الکرامه است. و به راحتی با مترو، اتوبوس و تاکسی قابل دسترسی است. اگر می‌خواهید با مترو به این مرکز تفریحی بروید می‌توانید از ایستگاه مترو الجفیلیا در خط قرمز مترو دبی پایین بروید.

اگر بخواهید با اتوبوس به این پارک بروید. می توانید از نزدیک ترین ایستگاه های اتوبوس استفاده کنید که در نزدیکی این پارک ایستگاه اتوبوس گلد سوق، ایستگاه Ghubaiba، و ایستگاه Satwa می باشد.

پارک زعبیل اولین پارک با موضوع تکنولوژی در خلیج است و به درختان نخل هوشمند، مجهز است. از دیگر امکانات این پارک، می توان به اینترنت بیسیم رایگان و محلی برای شارژ گوشی های موبایل اشاره کرد .

پارک زعبیل علاوه بر خدمات و امکانات عمومی مجهز به پارکینگ با گنجایش ۲ هزار و ۳۲۳ جای پارک و ۲۸ جای پارک مخصوص معلولین نیز می باشد.

ساعت بازدید این مکان یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب، پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی از ۸ صبح تا ۱۱ شب، در طول ماه مبارک رمضان نیز این پارک از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب باز است.

 امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

مطالب دیگر:

دبی و تاریخچه آن

5 زمین تنیس شگفت انگیز در جهان

داروهای ممنوعه در سفر به امارات