اطلاعات تماس

بر اساس لیست بندی پورتال Property Finder ، ارزش معاملات فروش املاک دبی در ماه May ، در حالی که اقتصاد در دوران بیماری ویروس کرونا در حال بهبود است، در بالاترین سطح چهار ساله خود، به 11.11 میلیارد درهم (3.02 میلیارد دلار) رسید.

Property Finder در روز سه شنبه اعلام کرد: « این بالاترین ارزش معاملات ماهانه املاک است که از مارس 2017 توسط امارات ثبت شده است ».

Lynnette Sacchetto ، مدیر تحقیقات و داده ها در Property Finder ، گفت: « یک نشانه از این که بازار املاک و مستغلات دبی دوباره رونق گرفته، این است که متوسط ​​ارزش معاملات یک ملک در یک سال به میزان 16.77 درصد در ویلا / خانه های شهری، و 17.18 درصد در آپارتمان ها افزایش یافته است”. 

بازار املاک امارات متحده عربی در پی رکود سه ساله قیمت نفت که از سال 2014 آغاز شد، فرو نشست و این بازار با توجه به نگرانی های بیش از حد در رابطه با عرضه، نشانه هایی از احیای مجدد را نشان می دهد، زیرا کسانی که به دلیل همه گیری ویروس در داخل خانه کار می کنند، به دنبال این هستند که دور کاری و روند یادگیری از راه دور را به فضاهای بزرگ تری ارتقا دهند.

همچنین اقدامات مرتبط با حمایت اقتصادی و ابتکارات دولت، دادن ویزا به مهاجرین بازنشسته ، دورکاران و گسترش طرح 10 ساله ویزای طلایی، به بهتر شدن طرز فکرها کمک کرده است.

بر اساس لیست بندی این پورتال ، کل معاملات املاک در ماه May ، سال به سال با 205 درصد افزایش به 4،429 رسید؛ در حالی که فروش، به مقدار 324 درصد رشد داشته است.

خانم Sacchetto گفت: « هنگامی که به چند سال گذشته نگاهی می اندازیم، می بینیم که نه تنها از سال 2020 بلکه از سال 2019 نیز شاهد این افزایش بوده ایم ». وی افزود: « برای اینکه همه چیز برایمان روشن و واضح شود، هنگامی که ماه May سال 2019 را با ماه May سال 2021 مقایسه می کنیم، شاهد افزایش 36.5 درصدی در حجم کل معاملات فروش در سال 2019 و افزایش عظیم 83.8 درصدی در ارزش کل معاملات فروش در سال 2021 بوده ایم ».

به گزارش Property Finder ، در ماه May سال 2021، 62 درصد از کل معاملات مربوط به املاک دست دوم یا املاک آماده به تحویل و 38 درصد از آن مربوط به املاک پیش فروش بود.  بازار املاک پیش فروش، در طول ماه، 1،674 ملک را به ارزش 2.58 میلیارد درهم معامله کرد و در بازار املاک دست دوم 2،755 ملک به ارزش 8.53 میلیارد درهم معامله شد.

 مهمترین مناطق مورد توجه در زمینه جستجوی ویلا / خانه های شهری در ماه May سال 2021، املاک دبی هیلز( Dubai Hills Estates)، Arabian Ranches، پالم جمیرا(Palm Jumeirah)، داماک هیلز (Damac Hills) و شهر محمد بن راشد بودند. مهم‌ترین مناطق مورد توجه برای آپارتمان ها، دبی مارینا(Dubai Marina)، مرکز شهر دبی(Dubai Downtown)، پالم جمیرا، بیزینس بی (Business Bay) و مجتمع دهکده جمیرا بود. 

Emaar Properties ، بزرگترین سرمایه گذار کلان املاک در دبی، این هفته اعلام کرد که در پنج ماه اول سال 2021 فروش بالاتری از املاک را به ثبت رسانده است و با فروش کل املاک به میزان 250 درصد، به 10.5 میلیارد درهم رسیده است.

طبق گزارش اخیر Asteco، در سه ماه اول سال، قیمت آپارتمان در دبی 3 درصد افزایش یافته است، در حالی که قیمت ویلا در این مدت 6 درصد افزایش یافته است. به صورت سالانه، قیمت ها 2 درصد کاهش یافت اما قیمت ویلا 3 درصد افزایش یافت.