اطلاعات تماس

به گفته رضوان ساجان، رئیس و بنیانگذار گروه  Danube، نرخ مناسب اقساط و رهن، تأثیر بزرگ واکسیناسیون Covid-19 و قوانین جدید ویزا برای سرمایه گذاران، باعث می شود که بخش املاک دبی شاهد “رونق بزرگی” باشد؛ به ویژه هنگامی که این شهر درهای خود را به روی نمایشگاه Expo 2020 باز می کند.

ساجان در مصاحبه خصوصی خود با Khaleej Times، در حاشیه نمایشگاه 2021 INDEX دبی، اظهار داشت که دبی همچنان شهری خواهد بود که از اعتماد سرمایه گذاران جهان برخوردار است. وی گفت: امارات ثابت کرده است که در برابر چندین چالش که بارها و بارها اقتصاد جهانی را درگیر خود کرده است، مقاوم است.

وی اظهار داشت: « نمایشگاه Expo 2020 رونق بزرگی برای دبی خواهد داشت. اگر به آنچه که در طی دو سه ماه گذشته اتفاق افتاده است نگاه کنید، می بینید که قیمت املاک و مستغلات دوباره افزایش یافته است. این به این معنی است که توسعه دهندگان مشتاق هستند تا شروع به ساخت و ساز آپارتمان و ویلاهای جدید کنند. ما، مخصوصاً هنگامی که به تمام سیاست های دولت، مانند ویزای طلایی و قوانین مالکیت 100 درصد نگاه کنیم،  بسیار خرسندیم و این باعث می شود که مهاجران احساس کنند در خانه خود هستند. همه این سیاست ها قطعاً به ایجاد اطمینان در سرمایه گذارانی که به راه اندازی کسب و کار خود علاقه مند هستند، کمک می کنند».

ساجان همچنین خاطر نشان کرد: « علاوه بر این، نحوه کنترل بحران Covid-19 نیز این پیام مهم را به جهانیان خواهد داد که دبی آماده تجارت است.  ما در حال حاضر شاهد این هستیم كه بسیاری از سرمایه گذاران هندی علاقه دارند كه بیایند و کسب و کار خود را در این شهر راه اندازی کنند. نه تنها آن ها، بلكه بسیاری از مهاجران اروپایی و چینی به دنبال خرید ملك در دبی هستند ».

وی همچنین توصیه های خود را درباره بهترین زمان برای سرمایه گذاری در املاک امارات، تکرار کرد:  « می توانم بگویم که در آینده ای نزدیک شاهد رونقی بزرگ در املاک و مستغلات خواهیم بود. من مدام به مردم می گویم که اگر علاقه مند به خرید ملک هستید، اکنون زمان خرید آن است، به این دلیل که بعداً با این قیمت هایی که هم اکنون در بازار مشاهده می کنید، نخواهید توانست  خرید کنید. نرخ بهره در حال حاضر دقیقاً مانند قیمت ملک بسیار پایین است و حتی نرخ رهن نیز بسیار مورد توجه است  ».

وی بار دیگر یادآور این نکته شد كه قیمت های املاك طی شش ماه گذشته 30 تا 35 درصد افزایش یافته است و این امر نشان دهنده مثبت بودن بازار املاک است.  وی همچنین گفت که املاک در دبی در مقایسه با بسیاری از مراکز مهم بین المللی مانند هنگ کنگ و لندن هنوز ارزان تر است. در حالی که قیمت ویلا افزایش یافته است و این امر در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت، قیمت آپارتمان هنوز پایین است و این باعث یک سرمایه گذاری جذاب می شود.

ساجان افزود: « بازار املاک لوکس به تازگی رو به بهبودی رفته است و بازار املاک با قیمت مناسب نیز ادامه خواهد داشت. بسیاری از شرکتهایی که کارمندان خود را اخراج کرده اند، به دنبال استخدام مجدد کارمندان خود هستند. بنابراین تجارت به روال عادی خود باز می گردد. همچنین معتقدم که تولید واحدهای جدید در کوتاه مدت، متعادل خواهد بود ».

وی در پاسخ به این سؤال که ویروس Covid-19 چه تاثیری بر بازار مصالح ساختمانی داشته است، گفت که قیمت ها “بسیار بالا رفته” است. 

وی دلیل اصلی این امر را دشواری در سازماندهی تدارکات و کمبود مصالح عنوان کرده است.

ساجان گفت: « این تقاضا بیشتر به دلیل مصرف بالا در ایالات متحده و اروپا است.  ما این روند را مشاهده کرده ایم ، جایی که قیمت ها در بخش مصالح ساختمانی، پس از سال ها بیش از 50 درصد افزایش یافته است. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا مصالح را به دلیل تقاضای زیاد برای نمایشگاه Expo 2020، تهیه کنیم. بسیاری از پروژه ها باید قبل از این رویداد به اتمام برسند. با این حال، من معتقدم که تا آنجایی که علاقه به صنعت ساخت و ساز در دبی وجود داشته باشد، مشکلی در دبی وجود نخواهد داشت ».