اطلاعات تماس

مهاجرت به … داماک هیلز دبی

این حومه شهرگسترده و سرسبز، یکی از بزرگ‌ترین “حومه‌های دشت” دبی است و کاهش قیمت‌های این منطقه موجب هجوم خیل عظیم ورودی‌های جدید گردیده است.

این مقاله بخشی از راهنمای محل اقامت در امارات متحده عربی است. گزارشگران ما برخی از مطلوب‌ترین مناطق کشور را توضیح داده، برآوردی از قیمت اجاره ارائه می‌دهند و شما را با برخی از ساکنین که هر منطقه را خانه خود می‌دانند، آشنا می‌کنند.

تا همین  چند سال پیش، این بخش آرام و ساکن صحرا، محل خاکریزهای شنی و هر از چندگاهی، عبور کاروان‌ شترهای سرگردان بود.

اکنون، داماک هیلز که در بین390 هکتار باغ و فضای آراسته واقع شده، گزینه ای برای ساکنان شهر است که به دنبال فضایی اضافی در گوشه ای آرام در دبی هستند.

با گذشت چهار سال از ورود اولین ساکنین، این شهرک در حال شکوفایی، در دست تکمیل است.

ظرفیت بیش از 75 درصد از این مجتمع وسیع آرام، تکمیل شده و یک هتل از برند رادیسون تقریباً آماده بهره‌برداری است.

این منطقه با فضای سبز و جاده‌های ارتباطی اختصاصی در مسیر درختان نخل متمایز شده که با داشتن امکانات رفاهی کامل، محل مناسبی برای خانواده‌های نوپا است.

همچنین، همزمان با وجود مجتمع‌های بیشتر در دبی، قیمت املاک کاهش یافته و این امر به یکباره، ویلاهای اختصاصی را بیش از پیش مقرون به صرفه‌تر کرده است.

Joe Chiffi، مشاور املاک در Allsopp & Allsopp در دبی گفت، تقاضا برای املاک در داماک هیلز از زمان شروع همه‌گیری افزایش یافته است.

او گفت: « شاید این مجتمع نسبت به سایر مجتمع‌ها کمی دور افتاده‌تر باشد، اما وجود راه‌های ارتباطی همچون خیابان Hessa و جاده Al Qudra، دسترسی از داماک هیلز به همه جا را آسان کرده است ».

« تقاضای مسکن برای آنجا در 6 ماه گذشته کاملا تغییر کرده است. این موضوع فقط به دلیل محدوده آن نیست، بلکه بخاطر شیوع کووید-19 نیز می‌باشد. قیمت ویلاها رقابتی بوده و امکانات رفاهی آنها نیز بی‌نظیر است ».

« مردم تمایل دارند از آپارتمان، به خانه‌های ویلایی با فضای بیرونی و امکانات رفاهی نزدیک آن نقل‌مکان کنند که داماک هیلز پیشنهادات زیادی در این زمینه دارد. ارزش پول بالاست و تقاضا برای هر نوع ملکی که ما در اختیار داریم، بالا رفته است »!

قیمت اجاره استودیو آپارتمان‌ها حدود 30,000 درهم است، این در حالی است که اجاره یک ویلای پنج اتاق خوابه از حدود 150,000 تا 295,000 درهم، بسته به ساختار و موقعیت آن متغیر است.

گرچه تنها مکان دیدنی در این منطقه، خاکریز‌های صحرای Ramraan در مجاورت آنجاست. کوچ به این منطقه نوپا در دبی، مزایای بسیاری دارد،

با توجه به اینکه این مجتمع از مناطق شلوغ وپرهیاهوی داون تاون و مارینای دبی 20 دقیقه فاصله دارد، به لطف راه‌های ارتباطی بسیار خوب، مردم به فرصت‌های زندگی در مجتمع‌های آرام شهر که شامل Akoya، Mira و Mudon می‌شوند، روی می‌آورند.

داماک هیلز علاوه بر استخر، مسیرهای دوچرخه‌سواری، سوپرمارکت و امکانات ورزشی از جمله باشگاه بین‌المللی گلف ترامپ با زمین 18 حفره‌ای گلف، امکانات زیادی برای ارائه به ساکنین دارد.

بسیاری از ویلاها، خانه‌های ییلاقی و آپارتمان‌ها، چشم‌انداز منحصر بفردی دارند و مجتمع‌‌های دارای ورودی اختصاصی، امنیت را برای ساکنین به ارمغان آورده‌اند.

به گفته Niall McLoughli، نایب رئیس ارشد داماک، سازنده این مجتمع، انطباق پذیری بالای این مجتمع،نقطه قوت فروش آن محسوب می‌شود.

او گفت: « این امکانات رفاهی داماک هیلز است که واقعاً این مجتمع را از مجتمع‌های اطراف متمایز می‌گرداند و بازخوردی که از ساکنین دریافت می‌کنیم، فوق‌العاده است. آنها محیط را دوست دارند و خود را عضوی از محتمعی می‌دانند که هر آنچه که آنها نیاز دارند، دارا می‌باشد ».

از استودیو آپارتمان‌ها گرفته تا ویلاهای پنج اتاق خوابه، برای هر سلیقه، گزینه‌ای وجود دارد.

به گفته مشاورین املاک، در حال حاضر هیچ ویلای سه خوابه‌ای باقی نمانده، اما طی ماه‌های آینده، با وجود املاک بیشتری که در شرف اتمام هستند، شرایط فرق خواهد کرد.

به گمان داماک، حدود 8.000 نفر در این مجتمع زندگی می کنند و انتظار می‌رود این تعداد با تحویل واحدهای بیشتر افزایش یابد.

احداث و تکمیل بزرگراه شیخ حمدان بن زاید آل نهیان در سال 2018 یک تحول مهم بود که داماک هیلز را به راه‌های ارتباطی اصلی متصل کرد و زمان رفت‌وآمد در اطراف دبی را کاهش داد. 

چه چیزی موجب تمایز این مجتمع می‌شود؟

Eldelene Bester از آفریقای جنوبی، با خانواده‌اش در یک ویلای سه اتاق خوابه در مجتمع Richmond زندگی می‌کنند. حس خوب اهالی مجتمع از منطقه، وجود ساکنینی که به سرعت به یاری هم می‌شتابند و دست تکان دادن‌های دوستانه صبحگاهی، از جمله دلایلی هستند که او برای ماندن برای مدتی در این مجتمع، بر روی آنها تاکید دارد.

خانم Bester که از سال 2018 ساکن داماک هیلز است، چنین گفت : « با وجود دو فرزند کوچک، اینجا برای ما خیلی امن و عالی است. داشتن یک باغ بزرگ در زمان محدودیت‌های امروزی، مزیت بسیار بزرگی است ».

« من دوستانی دارم که در Mira و Town Square زندگی می‌کنند، اما داماک هیلز حس خیلی متفاوتی دارد، فکر نمی‌کنم ما بخواهیم هیچ جای دیگری زندگی کنیم. داماک هیلز شبیه یک پارک بازی بزرگ با چیدمانی زیبا و آرام است که با وجود دریاچه، سد و جویبار، مکانی دل‌انگیزی برای پیاده روی می‌باشد ».

امکانات تفریحی زیادی برای کودکان، از جمله مسیر دوچرخه‌سواری در پارک، باغ‌وحش حیوانات خانگی، پارک سگ‌ها، سطح شیبداراسکیت و پیست یخ مصنوعی در فضای آزاد در آن وجود دارد.  

کار بر روی ساحل مصنوعی واقع در پارک که در واقع اولین ساحل مصنوعی در نوع خود درون یک مجتمع مسکونی در امارات متحده عربی است جریان دارد. Malibu Bay جایی است که بزرگ‌ترها می‌توانند مادامی که کودکان در حال آب بازی در پارک آبی هستند، بی دغدغه استراحت کنند. این پارک آبی بزودی با یک استخر مواج کامل می‌شود.

زمانی که ساحل کاملاً بازگشائی شود، رستوران‌های سیار و محوطه باربیکیو هم از برنامه‌های در دست اجرا هستند.

برای ورزش‌دوستان، یک زمین فوتبال، مسیر دو و میدانی، زمین‌های تنیس، کریکت، والیبال و بسکتبال وجود دارد.

در حالیکه آپارتمان‌ها را می‌توان مستقیماً از شرکت سازنده، داماک، اجاره کرد، ویلاهای دارای مالک خصوصی نیز هستند و فقط توسط مالکین خصوصی می‌توانند اجاره داده شوند.

خانم Bester گفت که او و همسرش، بجای پرداخت یک فقره چک، قادر به پرداخت اجاره بصورت ماهیانه هستند و با توجه به افت اجاره بها در دبی، او انتظار دارد تا نا بزودی با مالک، در باره نرخ جدید مذاکره کننند.

وی گفت: « ما خیلی بخاطر افتتاح ساحل Malibu Bay هیجان زده هستیم، بچه‌ها عاشقش خواهند شد ».

« همسرم در سایت Expo 2020 کار می‌کند، بنابراین برای او، رسیدن به محل کارش فقط ده دقیقه رانندگی زمان می‌برد ».

« یک حس واقعی درون مجتمع وجود دارد و من اینجا بهترین دوستانم را پیدا کرده‌ام، ما خیلی خوش‌اقبالیم ».

روش‌های دسترسی چگونه است؟

داماک هیلز براحتی توسط خیابان Hessa یا جاده Al Qudra با اتومبیل قابل دسنرسی است.

اتوبوس‌های عمومی داماک هیلز را به Dubai Studio City, Arabian Ranches, Mira Oasis, Sports City and Dubai Production City متصل می‌کنند، حدود 11 ایستگاه اتوبوس در مجتمع وجود دارد.

مسافران طی 20 دقیقه با اتوبوس به مرکز خرید بزرگ امارات می رسند که در نزدیکی ایستگاه مترو قرار دارد.

در داماک هیلز، مسافران می‌توانند ازموتورسیکلت‌های الکتریکی Kiwi بمنظور جابجائی درون مجتمع،  استفاده کنند.

موقعیت و جاذبه‌ها

این مجتمع، باشگاه بین‌المللی گلف ترامپ را که دارای یک زمین بین‌المللی 18 حفره‌ای، زمین 9 حفره‌ای، زمین سه ضرب و یک فضای تمرین بزرگ می‌باشد، احاطه کرده است.

با دسترسی آسان به شبکه‌های اصلی جاده‌ای شهر در جاده Umm Suqeim، رانندگان می‌توانند در عرض 25 دقیقه به دبی مال و برج خلیفه برسند.

دیگر جاذبه‌ها شامل Global Village، باغ پروانه دبی و IMG Worlds of Adventure می‌شوند که با 15 دقیقه رانندگی قابل دسترسی می‌باشند.

تا فرودگاه بین‌المللی دبی حدود 35 دقیقه راه است و رسیدن به فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم از داماک هیلز کمتر از 25 دقیقه طول می‌کشد.

دبی مارینا و The Walk JBR هر دو 25 دقیقه با ماشین فاصله دارند و تا تفریحگاه ساحلی La Mer 30 دقیقه رانندگی فاصله است.

اجاره بها

شروع اجاره استودیو آپارتمان‌ها از 30,000 درهم و برای خرید حدود 477,777 درهم است، در حالی که واحدهای یک اتاق خوابه با 53,000 درهم بابت اجاره و یا 645,000 درهم برای خرید موجود می‌باشند.

یک آپارتمان دو اتاق خوابه حدود 80,000 درهم و با یک اتاق خواب اضافی حدود 90,000 درهم ارزش دارد.

اجاره ویلا فقط از طریق مالکین خصوصی امکان‌پذیر است، اما داماک، ویلاهای سه اتاق خوابه از 1.45 میلیون درهم، ویلاهای چهار اتاق خوابه از 1.77 میلیون درهم و 4.37 میلیون درهم برای ملک پنج اتاق خوابه برای فروش در اختیار دارد.

ویلاهای سه اتاق خوابه با متراژ حدود 190 متر مربع (2,050 فوت مربع) در هر جای مجتمع قابل اجاره هستند، در حالیکه قیمت ویلاهای سه اتاق خوابه بزرگ‌تر با وسعت 230 متر مربع (2,500 فوت مربع) تا 130,000 درهم افزایش می‌یابد.

Joe Chiffi، یک مشاور متخصص این مجتمع در آژانس املاک Allsopp & Allsopp گفت: « قیمت یک ویلا در اینجا مشابه  قیمت یک آپارتمان در Palm است ، اما درDAMAC Hills شما یک باغ بزرگ و مسیر اختصاصی در اختیار دارید. »

« بعنوان یک مجتمع، با داشتن راه‌بند ورود و خروج، استخرهای پر تعداد، مزرعه حیوانات خانگی، ساحل مصنوعی، اصطبل و پارک‌های وسیع، اینجا از هیچ جای دیگر، چیزی کم ندارد. »

« ویلاهای زیبای جدیدی با کسری از قیمتی که ممکن است در جای دیگر بپردازید، مانند The Springs و The Meadows در این مجتمع وجود دارند. »

« اگر این موقعیت مکانی مطابق میل شماست، دلیلی ندارد که در آنجا زندگی نکنید ».

امکانات

در مجتمع‌های فرعی ویلایی، چهار استخر مشترک و یک باشگاه ورزشی در مرکز مجتمع وجود دارد که می‌توانند توسط ساکنین مورد استفاده قرار گیرند.

در مجتمع‌های آپارتمانی، هر ساختمان استخر و باشگاه اختصاصی مخصوص به خود رادارد، در مجتمع Silver Springs یک مسجد و پنج زمین بازی کودکان در سرتاسر مجتمع پراکنده شده‌اند.

چندین رستوران‌ سیار، مجموعه‌ای از گزینه‌های غذائی بیرون بر را ارائه می‌دهند و همچنین آرایشگاه مردانه و سالن آرایش بانوان در مجتمع وجود دارد.

دریاچه ماهیگیری، اصطبل و باغ مرکزی از دیگر امکانات مجتمع هستند.

مدرسه و بیمارستان‌ها

مهدکودک CreaKids  که در 2019 افتتاح شد و از تقویم آموزشی کشور نروژ پیروی می‌کند، دارای یک فضای بازی وسیع در طبفه همکف می‌باشد.

مدرسه جبل علی در خیابان Hessa تنها چند دقیقه تا مجتمع فاصه دارد و از تقویم آموزشی ملی کشور انگلستان پیروی می‌کند.

بیمارستان امارات تا مجتمع هشت دقیقه فاصله دارد، بیمارستان Mediclinic و مرکز پزشکی Medcare نیز به ترتیب 13 و 9 دقیقه با مجتمع فاصله دارند.

کلینیک Aster هشت دقیقه، پلی کلینیک بین‌المللی Symbiosis بیست وشش دقیقه و مرکز توانبخشی اوتیسم میامی نیز نه دقیقه تا داماک هیلز فاصله دارند.

سوپرمارکت و مراکز خرید

سوپرمارکت‌های Carrefour و Spinneys در داماک هیلز به چشم می‌خورند. همچنین یک پت شاپ نیز در مرکز مجتمع وجود دارد.

شرکت‌های مطرح تحویل غذا در محل مانند Kibsons، داماک هیلز را به لیست مکان‌های روزمره تحویل محصولات تازه خود افزوده‌اند.

دستگاه عابر بانک در سوپرمارکت Carrefour قابل دسترس است.

رستوران‌ها و مکان‌های صرف غذا

داخل باشگاه گلف، رستوران، بار و بریانکده Stoke House، هر سه‌شنبه شب با ارئه انواع غذاها و نوشیدنی‌های خاص، اقدام به برگزاری یک مسابقه نیز می‌نماید.

رستوران‌های سیار متعددی مانند Lucky’s Pizza، Bob’s Fish & Chips، Big Misetaks و Alpha Burgers در حاشیه پارک در نزدیکی سوپرمارکت Carrefour وجود دارند.

کافه Bakericious با ارائه غذا و ساندویچ گرم، در محوطه استخرPiccadilly Greens  قرار دارد.

آب و برق

اجاره سالانه هزینه‌های مربوط به سیستم سیستم گرمایش و سرمایش را دربر نمی‌گیرد و هزینه این سیستم بطور جداگانه برای هر واحد آپارتمانی باید پرداخت گردد.

میانگین قبض آب و برق ماهیانه برای یک ویلای سه اتاق خوابه در تابستان حدود 1,500 تا 2,000 درهم و 1,000 تا 1,500 درهم در زمستان است.

خدمات نظافتی و تعمیراتی منزل

شرکت خدمات نظافتی مجاز و مورد تائید داماک هیلز، Whitespot است که برای هر بار سرویس آپارتمان‌های یک اتاق خوابه 125 درهم یا 460 درهم بصورت ماهیانه برای خدمات هفتگی دریافت می‌کند. این مبلغ برای آپارتمان‌های سه اتاق خوابه به ازای هر بار سرویس به 365 درهم و برای سرویس ماهیانه به 1,275 درهم افزایش می‌یابد.

شرکت مورد تائید خدمات تعمیراتی مجتمع، شرکت خدماتی Apex می‌باشد.

ساکنین با ارائه مدارک لازم به مدیریت مجتمع، می‌توانند مجوز 3 تا 6 ماهه برای شرکت‌های خدمات نظافتی و تعمیراتی مورد نظر خود دریافت نمایند.

مستاجر قبل از تخلیه باید درخواست خود را به همراه گواهی عدم اعتراض دریافتی از مالک را حداقل 48 ساعت قبل به هیئت مدیره ارسال کند.