اطلاعات تماس

مصاحبه شبکه تلویزیونی داماک با مانی رهنما

مجری:

خیلی خوشبخت و سعادتمندیم از اینکه درحضور هنرمند عزیز کشورمان جناب آقای مانی رهنما هستم .خیلی خوشبختم آقای راهنما مرسی که دعوت ما را پذیرفتید و تشریف آوردید اگر که صحبتی دارید برای هموطنان عزیز ایرانی مون چه در ایران چه  در دبی ممنون میشم اگر بفرمایید.

میهمان:

خیلی مچکرم. من سلام عرض می کنم خدمت همه ایرانیان هر کجای دنیا که هستند ،ایرانی هایی که داخل کشور هستند و خیلی خوشبختم از اینکه فرصتی از طریق شرکت داماک داده شده که من بتونم با هموطنان عزیز خودم صحبت بکنم و عرض ادب کنم.

مجری:
خواهش می کنم. آقای رهنما شما به هر حال در حیطه و عرصه هنر هستید آیا موسیقی که شما دارید کار میکنید سبک خاصی داره در این خصوص یه توضیحی بدید.
میهمان:

خواهش می کنم .ببینید بله به این نوع موسیقی که ما کار می‌کنیم یعنی من کار می‌کنم یعنی ریشه ی علاقه‌مندی من به موسیقی کلاسیک هستش، حالا دوران کلاسیک دوران رمانتیک اینا زمان بندی های تاریخی موسیقی هست و به نوعی از درون اون موسیقی ما یک نوعی استفاده کردیم یعنی من و عده کثیری از آهنگ سازان دوره طلایی موسیقی ازش استفاده کردند و الان به پاپ کلاسیک الان معروف هستش وشاید دوستان عزیز بشناسند و علاقه مندی من همیشه این بوده تا به امروز هم دنبال کردم و به نظرم بهترین نوع موسیقی میتونه باشد یعنی برای بیان مفاهیم و این چیزی که میخواهید بخونید ابزار بسیار بزرگی داره چون ارکست داره و هارمونی داره و به نظر من بسیار گسترده هست‌.
مجری:

چی شد که فکر کردید که شما میتونید یک روز یک موسیقیدان خیلی عالی همانطور که هستید واقعاً باشید.
میهمان:

خواهش می کنم شما لطف دارید واقعا ای کاش اینطوری می بود. من علاقه مندی هستم در موسیقی که دنبال می‌کنم موسیقی خوب رو. موسیقی ارزشمند و عمیق رو موسیقی که تفکر را به حرکت در بیاره نه حالا بحث تفنن باشد و هیچ وقت فکر نمی‌کردم که مثلا… ولی از دوران بچگی این رویا با من بوده و هنوزم هست تا روزی که انشاالله خواننده بشم و بتونن بگم خواننده ام.
مجری:

خیلی هم عالی زنده باشید. آقای رهنما یه آهنگی دارید به نام خونه که حالا نمی دونم تو کدوم آلبوم تونه، میشه در مورد این آهنگ یه سری اطلاعات بدید.
میهمان:

بله بله اتفاقا بی ربطم نیست این آهنگ به دوستان عزیزی که خارج از میهن زندگی می‌کنند حالا به هر دلیلی. عده ای هستند خود خواسته‌ مهاجرت کردند، کوچ کردند. این آهنگ خیلی خیلی نزدیک هست به زندگی عزیزانی که از کشور دور هستند و مفهومش این است که هرجا من و شما به عشقش میگه به همسرش و خانوادش میگه هر جا ما باهم هستیم اونجا خونه ماست یعنی پایه علاقه رو پایه اون ریشه خودش رو خونه خودش رو علاقه و عشق به خانواده گذاشته و شما میتونید این عشق رو با خودت ببری هرکجا که دلت می خواد. ای کاش آدمی وطنش را همچون بنفشه ها می شد با خود ببرد هر کجا که خواست و این واقعیت امر در ادامه این آرزویی که تو این شعر هست در شعر خونه، سروده بابک صحرایی که من یه ملودی ساخته بودم توی شعر دیگه ای، از شعر راضی نبودم ملودی خیلی بزرگتر بود جغرافیاش از جغرافیای اون شعر و وقتی که خونه نیکان بودیم داشتیم صحبت می‌کردیم، اون شعر بابک هم روی میز بود. همینجوری خوندم دیدم دقیقاً وزن همون شعریه که ساختم و یه لحظه سریع رفتم پای پیانو زدم و نیکانم شنید گفت عجب کاری میشه و خیلی خوشحال شدیم. واقعاً یک کاری واقعا آنی ایجاد شد و من می تونم بگم در اساس تصادف و تصادف نیکو این کار به وجود آمد.
مجری:

خیلی هم عالی به هرحال خیلی خوشبخت شدم مرسی از اینکه دعوت ما را پذیرفتید و امیدوارم که دفعات دیگه بتونیم بیشتر در کنار شما باشیم خیلی خوشحال شدم .زنده باشید.
میهمان:

من هم آخر حرفم واقعاً تشکر می‌کنم از گروه داماک و دوستان و همکار عزیزشون که مثل شما با روی گشاده از ما پذیرایی کردین و این فرصت هم ایجاد شد که بالاخره ما با عزیزان خودمان که هموطنان عزیز من هستند صحبت کنیم.
مجری:

درود بر شما مرسی.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

داماک گروپ بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک