اطلاعات تماس

مصاحبه با مرتضی فنونی زاده

مجری:

فارسی زبانان گرامی امروز در خدمت آقای فنونی زاده هستیم پیشکسوت فوتبال پرسپولیس خیلی خوش اومدین اقای فنونی زاده. ممنون که دعوت ما را پذیرفتید. اگر صحبتی دارید با بینندگان میتونید داشته باشد.

میهمان:

 به نام خدا عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت شما سرکار خانوم صدیقی ، همکاران محترم تون مردم عزیز شریف و نجیب ایران و هموطنان عزیزم که در کشور زیبای امارات متحده عربی سکونت دارند عرض تبریک و تهنیت دارم

مجری:

تشکر مرسی آقای فنونی زاده از کجا شروع کردین فوتبال رو و یکسری توضیحات اگر بدین…

میهمان:

خب من تو یه خانواده کاملاً فوتبالی دنیا آمدم بچه ناف نازی‌آبادم و اخوی بزرگم مرحوم محسن فنونی زاده از بازیکنان به نام فوتبال کشورمون بود و اقا مهدی ام که دیگه سر آمد بالاخره خانواده ماست. شما استقلالی هستی اقای مهدی هم استقلالیه به هرحال دوتا برادر اخوی من کوچولاها دوقلوها ابراهیم فنونی زاده و اسمائیل فنونی زاده که تو عرصه فوتبال زیاد رشد نکردن.

به هر حال از تیم راه اهن شروع کردم چون واقعا راه آهن جنوبی ترین زمین و داشت با بانک ملی به ما به خونه ما نزدیک بود سال ۱۳۵۵ به عضویت تیم ملی نوجوانان درآمدم و همون موقع هم رفتیم کان فرانسه یه جشنواره ای بود به هرحال ۵۷ که اتقلاب شد رفتیم خدمت مقدس سربازی تیم نیرو زمینی، بعد از اونم دو سال با تیم خوب شاهین تهران بودم بعد دیگه از سال ۶۴ تیم محبوب پرسپولیس رو بنا به دعوت خود اقای سلطان پروین انتخاب کردم و ازین انتخابم هم خیلی خورسندم تقریبا ۸ سال و خورده ای ۹ سال، برای تیم محبوبم بازی کردم با ۱۴ تا جام. البته یه چیزم خدمت شما خاطرنشان کنم خانم صدیقی، یه سال ما قهرمان میشدیم یک سال استقلال. یعنی دهه شصت من فکر می‌کنم شناسنامه فوتبال ایرانه چون ما آخر دهه ۶۰ هم خاطرتون باشه با تیم ملی پکن رفتیم قهرمان شدیم و در همون سالیان هم استقلال قهرمان لیگ باشگاه آسیا شد هم ما جام حذفی رو بردیم. یعنی میگم در طول یک دهه سال ۶۰ تا ۷۰ ، خانوم صدیقی سه تا جام معتبر برای کشور عزیزمان به ارمغان آوردیم. هم استقلالیا هم پرسپولیسیا. اونم که دیگه تیم ملی هم که دیگه تلفیقی از دو سه تا تیم مطرح پایتخت…

مجری:

بسیار عالی آقای فنونی زاده، صحبت استقلال پرسپولیس شد؛ کدام یک از این بازی های دربی بیشتر براتون خاطره شده، اگه خاطره ای دارین بفرمایید.

میهمان:

۱۰۰ درصد، من خب یکی از معدود بازیکنانی هستم که ۱۴ تا دربی را تجربه کردم و از همه نمیگم زیباتر، اونی که بهمون چسبیده اولا سال ۶۵ مرحوم حجازی زمانی که کاپیتان تیم استقلال بود باهاشون یه بازی کردیم دو تا تیم هم خانم، خیلی قدرتمند و با صد هزار تا جمعیت، بازی را ما ۳ هیچ بردیم با هنرنمایی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران، آقای ناصر محمدخانی. یه بازی هم خانوم صدیقی ما، بچه‌ها ترنسفر شده بودن خیلی تیممون ضعیف تر از استقلال بود. شما رجوع کنید به قدیم و گذشته بازی رو ما باید ۵تا گل میخوردیم ولی یک هیچ با گل عابدیان دقیقه ۱۷ با پاس گل مرحوم مرادی، این بازی رو ما بردیم یکی از بهترین بازی هایی که به تن من چسبید این بازی یک هیچ بود، چون فوق العاده ضعیف تر از استقلال بودیم ولی ما بردیمشون. به هرحال در خدمت هستیم.

مجری:

بسیار عالی. خیلی ممنونم اقای فنونی زاده خیلی تشکر که دعوت ما رو پذیرفتید. یه سکه ی تمام عماراتی هستش خدمت شما از سمت دفتر مرکزی داماک بخش فارسی

میهمان:

خیلی ممنونم

مجری:

خواهش میکنم

میهمان:

ایشالله قسمت بشه بازم خدمت شما برسیم.

 من امارات رو، کشور زیبای امارات رو جزئی از کشورهای حوزه خلیج فارس است و اکثر مسافرت‌هایی که ما در زمانی که بازی می کردم مخصوصا دهه ۶۰ یا اینجا میومدیم بازی میکردیم‌، من هفت دفعه جلو تیم ملی امارات بازی کردم حالا سه چهار تاش ایتجا بوده، سه چهارتاش هم توی المپیک های آسیایی بوده. باشگاهاشون هم باهاشون بازی کردیم تو باشگاه آسیاه خیلی دوست دارم اماراتو، حالا من یه ۲۰ سالی بود نمیومدم ولی الان رسیدم، خیلی ماشالله رشد کرده. شمام که به هرحال توی بخش فارسی این شرکت دارید کار میکیند ایشالله موفق و پیروز باشید و ایشالله دفعه اخر نباشه.

مجری:

 بله حتما، دفعه آخر نیستش. هرچی اگر در پایان صحبتی دارید بفرمایید.

میهمان:

صحبت که خانم، مبنی بر اینکه به هر حال شما ها ایرانی‌ها یا ما ها ایرانی ها مخصوصا شما خانمها ماشالا تو همه کارا ید طولانی دارید به خدا من لذت میبرم، دوستای شما همکارای شما که می‌بینم چقدر فعال ماشالله همشونن جوون، خوشگل و زیبا مثل همه ایرانی ها، امیدوارم موفق باشید. من خیلی خوشحالم که امارات اومدم و گفتم خیلی زمان‌ها من اینجا رفت و آمد .چون ورزشی بود همش دیگه ایشالله که باز تداوم داشته باشید و انشالله در معیت شما و در خدمت شما خواهم بود.

مجری:

باز هم تشکر که دعوت ما را پذیرفت.

میهمان:

خب سرکار خانوم صدیقی تا یادم نرفته خیلی تشکر کنم از شرکت داماک که تو این مدتی که اینجا بودیم یک لحظه از ما غافل نشدن و تشکر ویژه میکنم از تمام مدیران شرکت خوب داماک که همچون پرسنلی مثل شما رو انتخاب کردن و بی نهایت تشکر میکنم از پذیرایی و مهمانوازی شما.

مجری:

خیلی ممنون از شما. موفق و پیروز باشید.