اطلاعات تماس

شرکت داماک از جدیدترین فناوری‌ها برای بهبود تجربه کاربری مشتریان خود استفاده می‌کند

در راستای اهداف و تلاش‌های شرکت داماک در زمینه فناوری‌های دیجیتال و تعهد این شرکت به درک نیازهای مشتریان و برآورده کردن آنها، بخش فناوری داماک، فناوری‌های متعددی را برای تسهیل فرآیندها در اختیار ساکنین املاک شرکت داماک قرار داده است.

براساس این اقدامات، با راه‌اندازی سیستم VMS (سیستم مدیریت مراجعین)، ورود به برج‌ها و شهرک‌های داماک با سهولت و کارایی بیشتری انجام می‌شود. با استفاده از VMS، ساکنین دیگر نیازی به حمل کارت دسترسی نخواهند داشت. اسناد هویتی مانند کارت شناسایی امارات (Emirates ID) یا پاسپورت می‌توانند در قسمت درب‌های ورودی استفاده شده و برای ساکنین یا مراجعین، امکان ورود به مجتمع یا شهرک را فراهم کنند. علاوه بر این، ساکنین می‌توانند برای میهمانان خود یک کد QR فرستاده و به آنها امکان دسترسی به درب‌های ورودی مجتمع را بدهند.

در نوامبر 2021، سیستم VMS با موفقیت در برج Crest Tower راه‌اندازی شد. پروژه‌های بعدی که از این فناوری استفاده خواهند کرد  Suburbia، Ocean Heights و پارامونت تاورز خواهند بود.

علاوه بر این، داماک از فناوری تشخیص خودکار شماره پلاک ماشین (ANPR) رونمایی کرده است که به‌صورت خودکار پلاک وسیله نقلیه ساکنین را تشخیص داده و به آنها اجازه ورود به پارکینگ را می‌دهد. ساکنین مجتمع‌های داماک می‌توانند پلاک خودروی خود را از طریق نرم‌افزار Damac Living در چند مرحله سریع به ثبت رسانده و دیگر نگران حمل کارت‌های دسترسی به مجتمع نباشند. این فناوری همچنین هزینه‌های صدور و مفقود شدن کارت‌های دسترسی را از بین می‌برد.

از طریق سیستم «عبور و مرور آسان»، دوربین‌های هوشمند کار گذاشته شده در ورودی پارکینگ‌ها، شماره پلاک وسایل نقلیه ساکنین را تشخیص داده و به مرکز فرمان می‌فرستند تا سطح دسترسی ساکن یا مالکی که قصد ورود دارد را تائید کرده و بر این اساس به او اجازه یا عدم اجازه دسترسی را بدهند.

 در فاز اول، این طرح در 48 مجتمع مورد بررسی قرار گرفته و آماده اجرا می‌باشد. همچنین 5 مجتمع Park Towers، Ocean Heights، Damac Heights، داماک تاورز و Tower Upper Crest با موفقیت از این فناوری بهره‌برداری کرده‌اند.

نرم‌افزار Damac Living خدمات بسیاری  به ساکنین و مستاجرین مجتمع‌های داماک ارائه می‌کند. این نرم‌افزار خدمات و فرآیندهای متعددی مانند پرداخت اقساط، بارگذاری مدارک برای تحویل ملک، رزرو امکانات رفاهی و دریافت تخفیف‌های ویژه برای خدمات را برای صاحبان املاک فراهم می‌کند. این نرم‌افزار برای ساکنین و مستاجرین مجتمع های داماک به راهکاری جامع و آسان برای دریافت خدمات مربوط به این مجتمع‌ها تبدیل شده است.

علی سجوانی، مدیرکل اجرایی شرکت داماک گفت: «هدف از راه‌اندازی موفقیت آمیز فناوری‌های VMS و ANPR، سهولت بخشیدن به زندگی ساکنین و کاهش مشقت‌های آنها می‌باشد. همچنین این فناوری‌ها نیاز به حمل چندین کارت دسترسی برای برج‌ها و شهرک‌های داماک را کاهش می‌دهند».
وی افزود: « این فناوری‌ها برای ساکنین برج‌ها و شهرک‌های داماک، سیستم امنیتی پیشرفته‌تری را فراهم می‌کند».

 داماک تحت رهبری سجوانی، خود را به عنوان یکی از پیشگامان استفاده از فناوری در صنعت املاک و مستغلات مطرح کرده است. همچنین این شرکت برای نرم‌افزار DAMAC Living خود، چندین جایزه معتبر دریافت کرده است. این موفقیت‌ها همسو با اهداف اصلی بخش ارتباط با مشتری و مدیریت مجتمع‌های داماک (LOAMS) بوده که رضایت و خشنودی مشتریان می‌باشد.

سجوانی در پایان گفت: «ما از طریق سرمایه‌گذاری روی فناوری‌هایی مانند اتوماسیون رباتیک فرآیندها، واقعیت مجازی، پلتفرم‌های ابری داده، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و نرم‌افزارهای موبایل، در همه راه‌های ارتباطی خود با مشتریان در حال بهبود و تسهیل تجربه کاربری آنها هستیم. در این راستا، همه بخش‌های شرکت ما وقت آزاد بیشتری در اختیار کارمندان قرار داده‌اند تا آنها اقدامات بیشتری در زمینه فناوری‌های هوشمند انجام دهند. همچنین فناوری‌های نوینی که به کار گرفته‌ایم، برای کارمندان جدید ما که به دنبال کار در شرکتی آینده نگر هستند، جذابیت بسیاری دارد».