اطلاعات تماس

گروه داماک دبی با ساخت پایگاه داده‌ها در اروپا، اهداف بلندپروازانه خود را در زمینه فناوری گسترش خواهد داد

دبی: گروه داماک، قراردادی با شرکت ایرلندی Dataplex درزمینه‌ی احداث پایگاه های داده‌ (database) امضا کرد. هدف این همکاری، انجام پروژه‌های «brownfield» – که سازه‌های از پیش ساخته شده را ارتقاء داده  – و  همچنین پروژه‌های کلان greenfield»» (به معنی ساخت و توسعه پروژه‌ها از صفر) است.  تمرکز این پروژه ها بر روی مشتریان پایگاه های داده‌ی «hyper scale» (مالکیت این پایگاه های داده‌ و داده‌های آن‌ها تماماً متعلق به یک شرکت است و ابعاد وسیعی دارند)  و پایگاه‌های داده‌ی‌ «wholesale colocation» (در این پایگاه‌های داده‌ یک شرکت میزبان داده‌های شرکت‌های دیگر است) می‌باشد.

داماک روی شرکت Dataplex نیز سرمایه‌گذاری کرده که بر اساس آن، به‌ تدریج 45 درصد از سهام Dataplex را تصاحب خواهد کرد. داماک و شرکت Chirisa – یکی دیگر از سهامداران Dataplex – برای احداث  یک پایگاه داده‌ با ظرفیت بیش از 70 مگاوات و مجتمعی صنعتی، زمینی در محله‌ی Abbotstown دوبلین ایرلند خریدند.

در ابتدای امسال، داماک به صنعت پایگاه‌های داده‌ نیز ورود کرده و شرکت بین‌المللی Edgnex که در زمینه‌ی زیرساخت‌های فناوری فعالیت می‌کند و در دبی واقع است را تأسیس کرد.

حسین سجوانی گفت: «داماک، پایگاه‌های داده‌ را به دلیل حمایت از رشد اقتصادهای دیجیتال در دنیا می‌سازد.» همکاری با Dataplex ما را قادر می‌سازد تا جوابگوی تقاضای بازارهای محلی باشیم. این تقاضا به دلیل سرعت بالای توسعه دیجیتال، رونق اقتصادهای دیجیتال و افزایش کاربران اینترنت است.»

شرکت Edgnex قطب‌های دیجیتال آینده را شناسایی کرده و بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند. هدف این شرکت ایجاد تحول اساسی در بازار محلی پایگاه‌های داده‌ است. به گفته این شرکت، Edgnex مجموعه‌ای از شرکت‌ها را خریداری کرده که در برنامه آینده شرکت، موجب توسعه پایگاه‌های داده محلی در بازارهای رو به رشد خواهد شد. سجوانی افزود: «ما سابقه درخشان این را داریم که موقعیت‌های مهم را شناسایی کرده، سرمایه‌گذاری‌های کلان انجام داده و در ابتکار عمل پیشرو باشیم.»