اطلاعات تماس

فناوری، نقش تعیین کننده در صنعت املاک و مستغلات

در سال‌های اخیر، گسترش نوآوری‌های فناوری در صنعت املاک و مستغلات همچنین ساخت و ساز املاک مسکونی تأثیر چشمگیری بر روی تحولات و عملکرد این صنایع داشته است.

جایش ماگانلال (Jayesh Maganlal)، مدیر بخش فناوری اطلاعات شرکت املاک و مستغلات داماک، در گفت‌وگویی با مجله Construction Week به تحلیل نقش مهم و ارزشمند فناوری‌هایی مانند تورهای واقعیت مجازی و تصویربرداری باکیفیت بالا در صنعت املاک و مستغلات پرداخته است.

نمی‌توان انکار کرد که صنعت و فناوری رابطه‌ی تنگاتنگی با یکدیگر دارند؛ زیرا استفاده از فناوری‌های پیشرفته موجب افزایش قابل توجه آمار فروش املاک شده و رابطه شرکت‌ها با مشتریان را بهبود می‌بخشد.

شرکت املاک و مستغلات داماک، در تلاش است با توجه کردن به تجربه‌های فردی مشتریان خود و نیازهای آنان، خواسته‌های خریداران ملک را پیش‌بینی کرده و روند خرید خانه را سهولت بخشد.

ماگانلال با اشاره به اهمیت فناوری برای شرکت داماک گفت: «فناوری از زمان پیدایش، جهان را متحول کرده است. به‌کارگیری فناوری به مشتریان کمک کرده تا بتوانند چیزهایی که وجود فیزیکی ندارند را تصور کرده و تجربه‌ای منحصر به فرد داشته باشند».

وی افزود: «استفاده از فناوری‌هایی مانند تور سه بعدی و تصویربرداری باکیفیت بالا نقشی کلیدی در فروش املاکی که هنوز ساخته نشده‌اند، ایفا می‌کند».

یکی از ابداعات شرکت داماک در زمینه فناوری که در ابتدای سال 2020 انجام شد، ایده‌ی منحصر به فردی با نام Ala Carte Villas بوده که مشتریان می‌توانند بخش‌های متعدد خانه خود را مطابق با سلیقه خود طراحی کنند.

به گفته ماگانلال، «امروزه بخصوص در بازار املاک امارات، جوانان بسیاری به دنبال خرید ملک بوده و این افراد خواستار برخورداری از حق انتخاب می‌باشند.
به‌عنوان مثال، آنها می‌خواهند متراژ آشپزخانه را خودشان تعیین کنند، زیرا برخی افراد ترجیح می‌دهند آشپزخانه‌ای کوچک‌تر و در عوض اتاق پذیرایی بزرگ‌تری داشته باشند.
به دلیل این که مردم می خواهند قدرت انتخاب داشته باشند، فناوری در طراحی ملک و ارائه خدمات برای نسل های آینده همچنان نقشی کلیدی ایفا خواهد کرد».

فناوری همچنان در حال گسترش بوده و نقشی تعیین کننده در آینده صنعت املاک و مستغلات دارد. بازار املاک و مستغلات همواره در حال تکامل بوده و بینش و تفکر خلاقانه داماک نقشی حیاتی در عمکرد آن در این بازار ایفا خواهد کرد.