اطلاعات تماس

با رشد قیمت ویلاها در سه ماه دوم سال، بازار املاک و مستغلات دبی رو به احیا رفت

به نقل از مشاورین ValuStrat ، رشد قیمت ویلاها باعث رونق بازار املاک دبی شده است.

شاخص قیمت   (  ValuStrat Price Index – VPI ) ValuStra یک امتیاز کلی است، که توسط این شرکت به متوسط قیمت کالا در یک بازار خاص داده می شود و گستره آن در دبی به تازگی بیشتر شده و آمار مناطق بیشتری از شهر را بررسی کرد، در بازه زمانی ماه آوریل تا ژوئن، رشد  3.8 درصدی قیمت‌ها را در مقایسه با سه ماه قبل نشان می دهد.

ValuStrat ، روز شنبه در بیانیه‌ای گفت که رشد این قیمت‌ها، تقریباً تمام ضررهای سال قبل را جبران نموده است.

در این گزارش بیان شده است که در ماه ژوئن، شاخص VPI بازار املاک دبی 69 بود، در حالی که در سال گذشته در همین ماه، این شاخص 69.4 بود.

 البته با وجود اینکه اخیرا قیمت‌ها در حال بازگشت به وضعیت سابق خود هستند، همچنان تا رسیدن شاخص VPI به عدد 100 که در ژانویه  2014 ثبت شد ، یا حتی  112.9 که در ژوئن 2014 ثبت شد، راهی طولانی در پیش داریم.

ویلاها که 13 درصد از بازار مسکونی دبی را تشکیل می دهند، با رشد سه ماهه 7 درصدی و رشد سالانه 6.3 درصدی، بیشترین رشد را در سه ماهه دوم سال داشتند.

ValuStrat در این گزارش اظهار کرد که تمام ویلاهایی که توسط این شرکت مورد تحقیق قرار گرفته اند افزایش قیمت داشته اند که چنین چیزی از سال 2014 به بعد بی سابقه بوده است و مناطق The Meadows، Arabian Ranches, The Lakes, Jumeirah Islands, Dubai Hills Estate  و Mudon بیشترین رشد قیمت سالانه را داشته‌اند.

قیمت آپارتمان هایی که در سه ماه اول سال توسط ValuStrat مورد بررسی قرار گرفتند، حدود 1.7 درصد رشد داشته، اما عملکرد سالانه آنها به اندازه  ویلاها خوب نبوده به شکلی که به طور متوسط قیمت آنها نسبت به سه ماهه دوم سال گذشته، حدود 4.8 درصد کاهش داشته‌ است.

Jumeirah Beach Residence ، Palm Jumeirah ، Downtown Dubai  و The Views ، بهترین عملکرد را در سه ماه اول سال داشته‌اند.

ValuStrat همچنین گفت که آپارتمان هایی که در مناطق International City, Palm Jumeirah, Jumeirah Beach Residence, Al Furjan  و  Al Quoz Forth هستند، موفق شده‌اند که ضررهای ناشی از افت قیمت در سال گذشته را به طور کلی جبران نمایند.

شاخصVPI  برای قیمت متوسط املاک مسکونی در دبی، به تازگی مناطق بیشتری را مورد بررسی قرار  داده است و در نتیجه اکنون قیمت 95 درصد کل املاک مسکونی دبی را در شاخص خود لحاظ می‌کند و دلیل آن هم  این است که با تثبیت جایگاه مناطق جدید در دبی، عملکرد کلی بازار املاک و مستغلات این شهر نیز تغییر می‌کند.

 3 منطقه ویلایی و 5 منطقه آپارتمانی، به فهرست ValuStrat اضافه شده که هر ماه توسط یک تیم مجزا ارزیابی می‌شوند.

مناطق ویلایی جدید Dubai Hills Estate, Mudon  و Green Community  بوده و مناطق آپارتمانی که به تازگی به لیست اضافه شده‌اند نیز  Dubai Silicon Oasis ، Al Furjan ، Dubailand Residence Complex ، Town Square و  Al Quoz Fourth Al Khail Heights هستند.