اطلاعات تماس

با بالا رفتن قیمت املاک در دبی، سرمایه‌گذاران از فروش املاک خود امتناع می‌کنند

به گفته تحلیل گران، افزایش روزافزون قیمت ملک در دبی، سرمایه‌گذاران را به این فکر واداشته تا فروش ملک خود را به تعویق بیندازند. زیرا آنها انتظار دارند که بتوانند در آینده ملک خود را با قیمت بیشتری به فروش برسانند.

آنها معتقدند که نشانه‌های احیا شدن بازار املاک مشهود بوده و تصویب آیین‌نامه‌ها و ضوابط جدید و همچنین وارد شدن واکسن کرونا به کشور امارات و نمایشگاه Expo 2020 که به زودی در دبی برگزار خواهد شد، باعث می‌شوند که بازار ملک تا آخر امسال به شرایط سابق خود بازگردد.

تحلیلگران شرکت مشاوره املاک Colliers در جدیدترین گزارش خود نوشتند:

در سه ماه نخست سال 2021، به علت اینکه تعداد خریداران به‌صورت مداوم رو به افزایش بوده، در بازار املاک دبی تقاضا از عرضه بیشتر شده است. این موضوع فروشندگان را به این فکر وا داشته، تا فروش ملک خود را به تعویق انداخته تا بتوانند در آینده، آن را با قیمت بالاتری بفروش برسانند.

این شرکت در گزارش مربوط به سه ماه نخست سال همچنین نوشت:

این رفتار فروشندگان و همچنین کاهش ساخت و ساز، باعث شده که قیمت‌ها در یک بازه زمانی کوتاه، به‌شدت رشد کنند.

طبق آخرین نظرسنجی شرکت Colliers، اکثر شرکت‌کنندگان تصدیق کردند که در حال حاضر، در محله‌های پرطرفدار شهر، تعداد خریداران از تعداد ملک‌های خالی بیشتر می‌باشد، همچنین طبق گفته نمایندگان بنگاه‌های املاک، تعداد خانه‌هایی که برای فروش ثبت شده، رو به کاهش است.

شرایط رو به بهبودی می‌رود

به گفته شرکت مشاوره املاک JLL، کاهش قیمت فروش باعث افزایش 15 درصدی تعداد معاملات در سه ماه اول سال 2021 در مقایسه با همین بازه زمانی در سال قبل شده است.

به علت مناسب بودن قیمت‌ها، تعداد افرادی که برای اولین بار قصد سرمایه‌گذاری در این بازار را دارند رو به افزایش می‌باشد.

به گفته Dana Salbak، رئیس بخش تحقیقات شرکت JLL در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا:

ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار ویلاها و خانه‌های ویلایی لوکس، باعث رشد 2-3 درصدی حجم معاملات، در مقایسه با سه ماه قبل، شده است.

به گفته JLL، پس از اینکه در سه ماه اول امسال تعداد 10.000 واحد جدید به املاک دبی افزوده شد، تعداد کل واحدهای خالی در این شهر به 607.000 رسید.

این شرکت اضافه کرد، انتظار می‌رود تا پایان سال 2021، 46.000 واحد جدید نیز به این میزان اضافه گردد.

در ابوظبی، حدود 200 ملک مسکونی جدید به بازار عرضه‌شده که این امر، تعداد ملک‌های خالی در این شهر را به حدود 265.300 واحد می‌رساند.

به گزارش JLL، پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال 2021، 11.700 واحد جدید به بازار املاک این شهر افزوده شود.

تقاضا برای ویلا رو به افزایش است

 طبق این گزارش، در بازار املاک مسکونی، قیمت فروش ویلاها در دبی و ابوظبی، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، به ترتیب 3.5 درصد و 2 درصد رشد داشته‌اند.

در یافته‌های شرکت JLL عنوان شده، دورکاری در دوران همه‌گیری کرونا، به امری عادی تبدیل شده و به دلیل قیمت‌ها و شرایط پرداخت مناسب، ساکنین شهر تمایل بیشتری به خرید ویلاها و خانه‌های ویلایی بزرگ‌تر دارند.

این امر که سازندگان ویلاها و خانه‌های ویلایی، خود را با تغییرات به وجود آمده در سلیقه مصرف‌کنندگان وفق می‌دهند، نشان‌دهنده این است که بازار داخلی در حال دگرگونی می‌باشد.

در این گزارش آمده است که امسال، تمرکز سازندگان باید بر متحول کردن فضاها باشد زیرا اجاره‌نشینان و خریداران به امکانات واقع در مجتمع‌ها‌ علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

Salbak اضافه کرد:

از آنجا که سبک زندگی‌ها رو به دگرگونی است، سازندگان باید به مشتریان خود فضاهایی ارائه دهند که هم برای کار و هم برای زندگی مناسب باشد. موفقیت‌ها و شکست‌هایی که در ساخت املاک چندمنظوره با آنها مواجه می‌شویم، باعث می‌شوند که درک بهتری از انتظارات اجاره‌نشین‌های جدید پیدا کرده و همچنین باعث می‌شوند که بازار املاک در آینده به سمت ساخت خانه‌هایی برود که با نیازهای افراد سازگار باشند.

دیگر خبرها