اطلاعات تماس

حجم معاملات بازار املاک و مستغلات دبی به 7.7 میلیارد درهم رسید

سازمان امور اراضی دبی (DLD) اعلام کرد که در طول هفته ای که به 24 ژوئن ختم شد، تعداد 1982 معامله  به ارزش خالص 7.7 میلیارد درهم در بازار املاک دبی ثبت شد.

طبق گزارش هفتگی این سازمان، در طی هفته گذشته، 98 قطعه زمین با قیمت 685,29 میلیون درهم و همچنین 1,336 آپارتمان و ویلا با قیمت59 ,2 میلیارد درهم به فروش رسیدند.

محله Al Hebiah Third در این هفته با ثبت 16 معامله به ارزش 45,14 میلیون درهم بالاترین حجم معامله را داشت، محله HADAEQ SHEIKH MOHAMMED BIN RASHID 13  با ثبت رقم 126,03 میلیون درهم در این هفته، از نظر حجم معاملات مقام دوم را کسب کرد و در رتبه سوم، NAD AL SHIBA FIRST 12  در این هفته رقم 32 میلیون درهم را ثبت کرده و از لحاظ حجم معاملات در مقام سوم قرار گرفت.

از لحاظ  تعداد آپارتمان ها و ویلاهای فروخته شده، محله  MARSA DUBAI با ثبت 131 معامله به ارزش 342 میلیون درهم در رتبه نخست قرار گرفت. AL THANYAH FIFTH  با 119 معامله به ارزش 119 میلیون درهم در مقام دوم قرار گرفت. همچنین، DUBAI INVESTMENT PARK FIRST  با ثبت 117 معامله به ارزش 335 میلیون رتبه سوم را کسب کرد.

ارزش ناخالص املاک رهنی در این هفته به 4.32 میلیارد درهم رسید که بالاترین آن یک زمین در Business Bay می باشد که با قیمت 1 میلیارد درهم به رهن رسیده است.

همچنین تعداد املاکی که در این هفته  بین اقوام درجه یک رد و بدل شد 73 عدد و به ارزش 112.57 میلیون درهم بود.

علاوه بر این، سازمان امور اراضی دبی همچنان به تلاش خود برای ارتقاء استاندارد های بهداشتی و ایمنی به کار رفته در طراحی و ساخت املاک در امارات ادامه می دهد و در همین راستا اعلام کرد که از این به بعد به طور رسمی از سیستم رتبه بندی بهداشت و ایمنی WELL(WELL Health-Safety Rating) برای رتبه بندی املاک این کشور استفاده خواهد کرد و همچنین به مقامات و ادارات مربوطه ابلاغ کرد تا برنامه ها و طرح هایی را برای بهتر کردن وضعیت بهداشتی و ایمنی ساکنین دبی که در املاک اشتراکی (jointly owned properties (JOPs))زندگی می کنند، اتخاذ کنند.

سازمان تنظیم مقررات املاک (Real Estate Regulatory Agency (RERA))، که یکی از زیر شاخه های سازمان امور اراضی دبی است، تصمیم گرفته که با همکاری موسسه بین المللی املاک WELL(WELL Building Institute (IWBI)) سازندگان ملک در دبی را تشویق کنند که از استاندارد های ایمنی و بهداشتی شرکت WELL(WELL Health-Safety Rating)  در سازه های خود استفاده کنند تا باعث جلب اعتماد سرمایه گذاران شوند.