اطلاعات تماس

تعطیلات عید فطر: ظرفیت هتل های دبی تکمیل شد

همزمان با عید فطر، ظرفیت هتل‌های دبی، به دلیل افزایش گردشگری داخلی و همچنین ورود گردشگران خارجی از کشورهای اروپایی و عربی، تقریبا تکمیل شده است.

به گفته مدیران هتل‌های دبی، تقریبا 80 درصد ظرفیت هتل‌ها تکمیل شده و بنا بر پروتکل‌های بهداشتی دولت امارات برای مقابله با بیماری کووید-19، هتل‌ها اجازه ندارند که بیشتر از 80 درصد ظرفیت خود مهمان بپذیرند.

Ayman Ashor، مدیر هتل‌های Al Bandar Rotana و Arjaan by Rotana بیان کرد:

80 درصد ظرفیت هتل‌های ما تکمیل شده و اکثر میهمانان ما اماراتی هستند، همچنین میهمانان خارجی ما، اکثرا آلمانی، روس، هلندی، اسکاتلندی و فرانسوی می‌باشند.

وضعیت کسب و کار در دو ماه اول سال 2021 مطلوب بوده و طی سه ماه اول سال،79 درصد ظرفیت هتل‌های ما تکمیل شده است. درحال حاضر تعداد میهمانان ما کاهش یافته و 75 درصد ظرفیت ما تکمیل است که این مسئله در ماه رمضان امری عادی است. زیرا هر سال در این ماه تعداد گردشگران کاهش پیدا می‌کند. پیش‌بینی می‌کنم که تعداد مسافران در تابستان نیز درهمین حدود باقی مانده و در سه ماه چهارم سال،90 درصد هتل‌ها در سطح شهر رزرو شوند.

نسبت به این که هلال ماه، چه زمانی رویت شود، انتظار می‌رود ساکنین امارات بین 4 تا 5 روز تعطیلی عید فطر داشته باشند.

Mamoun Hmedan مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا و هند در وبسایت Wego، که در زمینه رزرو آنلاین هتل و بلیت فعالیت می‌کند، به این نکته اشاره نمود که با نزدیک شدن تعطیلات عید فطر، حجم جستجوهای آنلاین برای بلیت‌ها و هتل‌های کشور امارات نیز افزایشی تدریجی داشته است.

وی اظهار نمود:

هتل‌ها، تخفیف‌های خاص مانند تخفیف‌های خانوادگی برای عید فطر ارائه می‌دهند. ما انتظار داریم که این تخفیف‌ها باعث احیا شدن صنعت گردشگری و جذب گردشگران بیشتر به امارات شوند. در وب‌سایت ما، بین ماه‌های مارچ و آپریل که همزمان با عید فطر می‌باشد، افزایش 500 درصدی جست و جو در میان هتل‌های امارات را شاهد بوده‌ایم. همچنین در شرایط همه‌گیری بیماری، شاهد بودیم که اکثر مسافران، سفر خود را از یک هفته قبل رزرو می‌کنند. در نتیجه انتظار داریم که در هفته بعد تعداد رزرواسیون بلیت و هتل امارات افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کند.

بنا به داده‌های وبسایت Wego، هتل‌ها 82 درصد کل جست و جوها در این وبسایت را به خود اختصاص می‌دهند. سپس تفریحگاه‌ها با 12 درصد در رتبه دوم قرار داشته و هتل آپارتمان‌ها با چهار درصد از جست و جوها در مقام سوم قرار دارند. همچنین به طور متوسط طول سفری که کاربران این وبسایت در نظر دارند، چهار روز است.

Khalifa Bin Braik، مدیر هتل‌های زنجیره‌ای Majid Al Futtaim بیان کرد: تعداد مسافران هتل‌ها، از میزان قبل همه‌گیری نیز بیشتر شده است.

به گفته ایشان:

امسال شروع قدرتمندی داشتیم و تعداد قابل توجهی مسافر به هتل‌های ما آمدند. با نزدیک شدن تاریخ برگزاری نمایشگاه Expo 2020، انتظار می‌رود که تعداد میهمانان هتل‌ها در سال 2022 به میزان قبل از همه گیری کرونا بازگردد.

Colin A. Baker، مدیر بخش خاورمیانه هلدینگ StayWell گفت که تعداد گردشگران داخلی، به تدریج رو به افزایش بوده و تعداد مسافرانی که ساکن امارات هستند نیز افزایش داشته است.

Jasmeet Bakshi مسئول برگزاری رویدادهای نمایشگاه The Hotel Show گفت:

تعداد میهمانان هتل‌های دبی هنوز به میزان قبل از همه گیری باز نگشته، اما رو به افزایش است.

وی اضافه کرد:

طبق پیش‌بینی Tourism Economics، با به بازار آمدن واکسن کرونا، روند نزولی نرخ بیکاری، افزایش تقاضا به دلیل افزایش قدرت خرید مردم و احتمال برداشته شدن محدودیت‌های سفر کرونایی، امسال ممکن است شاهد بازگشت 5.6 درصدی اقتصاد جهانی باشیم.

امیدواریم که ترکیب همه این عوامل منجر به بیشتر شدن تعداد مسافران هتل‌ها در نیمه دوم 2021 و سال‌های آینده شود.