اطلاعات تماس

طرح‌های ویزای طلایی و مالکیت 100 درصدی، وضع بازار املاک دبی را متحول خواهند ساخت

شهر دبی تلفیق فوق‌العاده‌ای از زندگی شهری و عناصر سنتی فرهنگ خاورمیانه است. این شهر، علاوه بر مناطق دیدنی و سیستم حمل و نقل عمومی یکپارچه، در زمینه‌های گوناگون نیروهای مستعد داشته و فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی در بخش‌های مختلف آن وجود دارد. موارد فوق بخشی از عواملی هستند که دبی را به یکی از مقاصد موردعلاقه‌ی سرمایه‌گذاران و متخصصین مبدل کرده‌ است. به دلیل طرح‌های جدید در زمینه‌ی ویزا و تغییرات قانون مالکیت کسب و کار در این کشور، انتظار می‌رود تعداد نیروهای کار خارجی که قصد اقامت طولانی مدت در امارات را دارند، افزایش یافته و سرمایه‌گذاران بیشتری وارد این کشور شوند.

این اصلاحات، به منظور جذب اتباع خارجی مستعد، رهبران خارجی کسب و کارها و سرمایه‌گذاران، به تصویب رسیده است و همچنین، افرادی که پیش از این در امارات سکونت داشتند، به اقامت خود در این کشور ادامه می‌دهند. در نتیجه این اصلاحات، بخصوص برای افرادی که به دنبال ساختن کسب و کار خود هستند، فرصت‌های بی‌نظیری فراهم می‌شود، همچنین دولت امارات تمهیداتی اندیشیده که فرآیند تمدید ویزا در این کشور همواره بدون نقص انجام شود. ویزای طلایی امارات به این دلیل جذابیت بیشتری دارد که امنیت اتباع را تأمین کرده و برای هر شرایطی تمهیداتی اندیشیده است. این ویزا، اقامت طولانی مدت افراد را امکان‌پذیر کرده و این ویژگی، برای اتباع خارجی و کسانی که علاقه‌مند به تحصیل، کار و زندگی در یک کشور هستند، از مهم‌ترین موضوعات محسوب می‌شود. درضمن، دریافت کننده این ویزا می‌تواند حامی (اسپانسر) خانواده خود نیز باشد. این نکته، به حس ثبات و امنیت این ویزا می‌افزاید.

تعهد به استعدادها

دولت امارات با ارائه این ویزا به استعدادهای خارجی متعهد شده که می‌توانند به‌راحتی این کشور را به خانه خود مبدل کنند و کشور امارات کمک‌های آنها به اقتصاد داخلی این کشور را ارج می‌نهد. پیش از اصلاحات روادید در کشور امارات، مدت اعتبار ویزای قابل تمدید اتباع خارجی این کشور فقط چند سال بود و به وضعیت اشتغال و حامیان آنها بستگی داشت. طرح ویزای طلایی، این محدودیت‌ها را از بین برده و به اتباع خارجی، این امکان را می‌دهد که از طریق فرآیند تمدید آسان ویزا، اقامت این کشور را برای مدتی طولانی در اختیار داشته باشند. افرادی که ویزای طلایی دارند، در ورود و خروج از کشور امارات آزاد بوده و لزومی ندارد که هر شش ماه به این کشور سفر کنند. سرمایه‌گذاران خارجی که اکنون چنین ویزایی مطمئن و کارآمدی را برای مدتی طولانی در اختیار دارند، می‌توانند با سهولت  به کسب و کار خود پرداخته و هیچ‌گونه نگرانی در مورد جابجایی و رفت و آمد به امارات و هزینه‌های مرتبط با آن را نداشته باشند.

طرح ویزای طلایی برای سرمایه‌گذارانی که با ملیت‌های مختلف در امارات فعالیت می‌کنند، فرصت‌هایی برابر به وجود می‌آورد. این ویزا همچنین، بازارهای جدیدی برای متخصصین و افرادی که مدارک تخصصی در زمینه‌ی هوش مصنوعی، داده بزرگ (Big Data)، واگیرشناسی و ویروس‌شناسی دارند، ایجاد می‌کند. کشوری که اقامت طولانی مدت اتباع خارجی خود را تأمین می‌کند، بر روی عادات مصرفی و سرمایه‌گذاری‌های آنها تأثیر می‌گذارد.

تداوم هزینه‌ها

این طرح‌ها  موجب می‌شوند هزینه‌ها صرف مخارج داخلی شده و خروج یا انتقال ارز به خارج از کشور کاهش یابد. درنتیجه، این امر، موجب افزایش تقاضا در داخل کشور و تقویت اقتصاد خواهد شد. بخش‌های دیگری مانند املاک و مستغلات نیز غالباً از این طرح‌ها بهره خواهند برد. با افزایش تعداد سرمایه‌گذاران خارجی و افراد مستعدی که امارات را بعنوان خانه دوم خود انتخاب می‌کنند، بازار املاک و مستغلات از اولین بخش‌هایی است که تأثیر مثبت آن را مشاهده خواهد کرد.

در چند دهه اخیر، شهر دبی فرصت‌های بی حد و مرزی را برای اتباع خارجی که قصد تحصیل، سکونت، سرمایه‌گذاری و کار در این منطقه دارند، فراهم ساخته است. عواملی مانند سیستم مالیاتی کارآمد، موقعیت مکانی استراتژیک و اقتصادی قدرتمند، همچنان سرمایه‌گذاران و رهبران تجاری را به این کشور جذب می‌کنند.