اطلاعات تماس

شیخ محمد طی یک بیانیه رسمی، مقررات استفاده از چاپ سه بعدی در بخش ساخت و ساز دبی را اعلام نمود

 شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی طی یک بیانیه رسمی، مقررات جدید استفاده از “چاپ سه بعدی” در بخش ساخت و ساز دبی را اعلام کرد.

این مقررات جدید در جهت تحقق اهداف استراتژیک امارات مبنی بر تولید 25 درصد کل ساختمان‌های امارات با استفاده از تکنولوژی “چاپ سه بعدی” تا سال 2030 تثبیت شده‌اند.

گامی به سوی راندمان بالاتر

قانون جدید به دنبال دستیابی برای راندمان بالاتر در پروژه‌های ساختمانی، افزایش قدرت رقابت صنایع محلی، کاهش ضایعات و جذب شرکت‌های پیشرو فعال در این زمینه به دبی است.

مراحل دریافت مجوز فعالیت در حوزه چاپ سه بعدی

تمامی موسساتی که قصد استفاده از تکنولوژی “چاپ سه بعدی” در زمینه ساخت و ساز را دارند باید قبل از اقدام به دریافت تاییدیه از مقامات دیگر ابتدا در شهرداری دبی ثبت نام کرده و مجوز دریافت کنند. سازندگان ملک همچنین باید اطمینان حاصل کنند که تمامی پروژه‌هایی که در آنها از تکنولوژی “پرینت سه بعدی” استفاده می‌شود باید توسط پیمانکاران مورد تایید شهرداری اجرا شوند.

شهرداری دبی  قصد دارد تا استفاده از “چاپ سه بعدی” در ساخت و ساز را ترویج دهد. به همین دلیل این ارگان بسته‌هایی متشکل از مشوق ها و تسهیلات که توسط موسسات دولتی و غیر دولتی ارائه شده‌اند را در نظر گرفته است که به منظور تشویق شرکت‌ها به فعالیت در این حوزه ایجاد شده‌اند.

مدیراجرائی شهرداری دبی تمام تصمیمات لازم برای اجرائی شدن این قوانین جدید را اعلام خواهد کرد. این فرمان جدید، هرگونه قانون دیگری را که با مفاد آن مغایرت داشته باشد، لغو می‌کند.