اطلاعات تماس

موزه تمدن شارجه
2021 / 05 / 11

موزه تمدن شارجه

در شارجه امارات متحده عربی موزه ای با نام ” موزه تمدن اسلامی شارجه ” ساخته و در سال 2008 افتتاح شد که از فرهنگ اسلامی پیروی می کند. بیش از 5000 اثر جهان اسلام. اشیا شامل خوشنویسی، هنر سرامیک، منبت کاری، شیشه، سکه، نسخه های خطی، ابزار علمی و فلز کاری قرار دارد. موقعیت این موزه در خیابان کورنیش در منطقه ال ماجاره، در مقابل خیابان النهر شارجه، قرار گرفته است.

داماک پرشین ( damacpersian.org ) شما را به دریافت مطالبی درمورد ” موزه تمدن شارجه ” دعوت می کند، و برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 این موزه در ساختمانی که در ابتدا به عنوان سوق که به معنی بازار داخلی  می باشد. این موزه، توسط شیخ سلطان بن محمد القاسمی ، عضو شورای عالی امارات و حاکم شارجه در 5 ژوئن افتتاح گشت. جشن دهمین سالگرد این موزه در نمایشگاهی در نوامبر 2018 برگذار شد و همانطور که گفتیم این موزه فراتر از 5 هزار اثر اسلامی خود را به نمایش گذاشته و در هفت گالری موضوعی، به نمایش در آمده است  که 6 مورد از این آثار به نمایشگاه های دائمی اختصاص داده شده است. گالری اختصاص داده شده به تاریخ و ماهیت اسلام، در میان اشیاء دیگر، گالری ایمان اسلامی ابوبکر، کپی قران خلیفه سوم را به نمایش می گذارد. از 644-656 پس از میلاد، عثمان بن عفان سلطنت کرد.

غیر از تصاویر کمیابی مانند یک کیسوا، پوششی در مکه برای کعبه به کار رفته است، تصاویر اولیه سیاه و سفید شهروندان شارجه است. نمایشگر های بلوار مرکزی شامل مواردی از سکه های اسلامی و همچنین ساعت و سایر موارد است. که در خود گالری هفتم نمایشگاه های موقت را جای داده است و با دیگر موزه ها نمایشگر های منظمی  با موزه های دیگر، از شاهکار عثمانی از موزه های دیگر از بوداپست گرفته تا خوشنویسی  فارسی موزه. البته بخشی از این مکان به نمایش نسخ خطی و قدیمی از قرآن های مختلف اختصاص دارد.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

از دیگر امکانات این موزه، نماز خانه، اتاق استراحت، پارکینگ بزرگ، کافه تریا، فروشگاه سوغاتی و امکانات زیاد  دسترسی به صندلی چرخ دار ( ویلچر ) برای معلولان می باشد.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک ( Damacgroup.org ) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

باغ وحش سافاری دبی

پارک اسکیت روباز دبی