اطلاعات تماس

  • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
  • Persian@damacgroup.com
  • 00971505023238
کوه مصنوعی دبی از شگفتی های جهان
2021 / 06 / 14

کوه مصنوعی دبی از شگفتی های جهان

باز هم امارات شگفتی آفرید. تا چند دهه پیش، دبی شهری بیابانی بیش نبود و به هرجا که نگاه می کردید، سراسر بیابان بود. با آمدن سرمایه گذاران و همت و تلاش آنان با هدف پیشرفت دبی، این شهر روز به روز درحال گسترش است و حال می بینید که کشور امارات متحده عربی و دبی و دیگر شهر های این کشور با جاذبه های گردشگری فراوان به یکی از پر بازدید ترین مناطق جهان تبدیل شده است. دبی با پیشرفت ها و امکانات زیادش همچون، آسمان خراش های جذاب و فراوان، اقامتگاه های لوکس و لاکچری، دستگاه های خودپرداز طلا  و بلند ترین زمین تنیس در جهان این بار می خواهد با ایجاد کوه مصنوعی مقدار بارش باران را کنترل کرده و با این ایده بارندگی در این منطقه را افزایش می دهد. داماک پرشین ( damacpersian.org ) در این مقاله می خواهد به شما در مورد کوه مصنوعی دبی، از شگفتی های جهان، مطالبی را ارائه دهد. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه هستید، سپاسگزاریم.

علت ایجاد کوه به دست انسان

درآمد بالای دبی به سرمایه نفتی و گردشگری وابسته است؛  بر همین اساس، دبی شاهد شگفتی های فراوانی بوده است و این بار دبی، به دنبال بنای یک کوه ساخته دست بشر است. اگرچه این ایده با هدف کنترل شرایط آب و هوایی ایجاد شده است. اما علاوه برآن در سیستم گردشگری امارات متحده عربی، اثرات بی شماری خواهد گذاشت.

تحقیقات انجام شده برای ساخت کوه مصنوعی دبی

در سال 2015 گروهی از محققان یک دانشگاه در آمریکا پژوهش هایی درمورد هوا و فضا برای ساخت کوه مصنوعی در دبی آغاز کردند. این گروه تحقیقاتی و پژوهشی  مبلغی بالای 400 هزاردلار، برای تحقیق این پروژه دریافت کردند.

ساختن کوه مصنوعی برای امارات کار دشواری نیست

البته که ایجاد کردن کوه مصنوعی در دبی کار دشواری نیست. اما برای دولت امارات متحده عربی، اینکه پروژه احداث کوه مصنوعی بر روی شرایط آب و هوایی بتواند تاثیر بگذارد، قابل گفتگو و مباحثه است. در هرصورت باید جایگزین مناسبی برای آینده بلند مدت وجود داشته باشد، درصورت قطعی بودن بنا کردن کوه مصنوعی، شرکت های مهندسی باید تصمیمات و همت لازم را انجام بدهند.

از شما همراهان گرامی که ما را در فضای مجازی دنبال می کنید سپاسگزاریم.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

ویژگی های کوه مصنوعی

پژوهش های علمی نشان می دهد کوه های مصنوعی هوا را به سمت بالا حرکت می دهند و پس از آن، آن ها را سرد و فشرده کرده و بعد به ابر تبدیل می کنند. در نتیجه این فرایند باعث تشکیل بارندگی می شود. این پروسه به عنوان بارورسازی ابر ها شناخته شده است. در ماه مارس بارور سازی ابر ها، تاثیرات زیادی بر جای گذاشت؛ به طوری که افزایش بارندگی در کمتر از 24 ساعت به بیش از 11 اینچ رسید. گروه تحقیقات در حال سنجش کوه مصنوعی دبی هستند و می خواهند درباره شرایط آب و هوایی و تاثیرات نوع کوه، شکل دامنه و ارتفاع  آن مطالبی به دست آورده و بررسی های لازم را در مورد بهترین مکان برای ایجاد و اندازه و ارتفاع کوه مصنوعی دبی انجام بدهند.

سخن آخر:

ما در این مقاله به شما درمورد کوه مصنوعی امارات مطالبی ارائه دادیم و امیدواریم این مطالب مورد توجه شما و مفید واقع شود. در کشور پیشرفته امارات اگر می خواهید خانه ای بفروشید یا اجاره کنید ما به شما شرکت داماک را پیشنهاد می کنیم. در صورتی که بخواهید ملکتان را اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (damacgroup.org) معرفی می کنیم، با کمک این شرکت می توانید صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر دبی شوید.

مطالب مرتبط:

5 زمین تنیس شگفت انگیز در جهان

موزه آینده دبی

موزه توهمات دبی